021 _ 669 669 00 info@raymon24.com اللغة العربية

وقت سفارت آلمان

  1401-11-08
  وقت سفارت

آلمان از جمله کشور هایی است که همواره مهاجران و مسافران زیادی، آن را به عنوان مقصد خود، انتخاب می کنند. همین مسئله باعث شده است که سفارت آلمان، از جمله شلوغ ترین سفارت ها، در کشور های اروپایی، به شمار رود. انواع ویزای کاری، سرمایه گذاری، توریستی و پزشکی، با توجه به نوع و هدف سفر به آلمان وجود دارد. برای دریافت انواع ویزا و ورود به کشور آلمان، باید ابتدا وقت سفارت آلمان را رزرو کنید. سپس، یک سری مدارک را به سفارت آلمان تحویل داده و درخواست ویزا دهید. آژانس مسافرت هوایی و گردشگری رایمون، در این مقاله به بررسی نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان و مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت آلمان پرداخته است.

 

شرایط دریافت وقت سفارت آلمان

 

اولین مسئله ای که هنگام گرفتن وقت ملاقات از سفارت آلمان می بایست مورد توجه قرار دهید، این است که بخش کنسولی و خدمات ویزای سفارت آلمان در ایران تعطیل است. برای گرفتن وقت سفارت آلمان، باید از طریق کارگزاری ویزامتریک که کارگزار ویزای آلمان در تهران می باشد، اقدام کنید. کارگزاری ویزامتریک، در کلیه کشور هایی که کنسولگری سفارت کشور مقصد در آن ها تعطیل باشد، فعالیت می کند. در واقع، هدف از گرفتن وقت سفارت آلمان، تحویل دادن مدارک و انجام انگشت نگاری می باشد و شخص متقاضی، در این ملاقات با افسر های ویزا هیچ گونه مصاحبه ای نخواهد داشت.

همچنین، در نظر داشته باشید که کشور آلمان، وقت سفارت فوری برای ویزای کاری، سرمایه گذاری و تحصیلی ندارد. تنها ویزای فوری که سفارت آلمان ارائه می دهد برای افرادی در نظر گرفته شده است که با اهداف بشر دوستانه یا دریافت خدمات پزشکی از بیمارستان های آلمان، قصد ورود به این کشور را دارند. البته امکان خرید وقت سفارت آلمان هم وجود دارد. افراد زیادی که وقت سفارت آلمان را دارند با دریافت مبالغ زیادی، آن را به فروش می رسانند. البته این کار کاملا غیر قانونی بوده و اگر افسران ویزا این مسئله را متوجه شوند، احتمال اینکه فرد از وارد شدن به خاک آلمان محروم شود زیاد است.

نکته دیگر در مورد گرفتن وقت سفارت آلمان این است که هیچ نیازی به مصاحبه نخواهد بود. اما شرایط و نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان چگونه است؟ برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید ابتدا به صورت غیر حضوری و آنلاین و از طریق سایت ویزامتریک، درخواست خود را ارائه دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری در سایت ویزامتریک ایجاد کرده و زمان مراجعه را مشخص کنید. سپس باید مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت آلمان را آماده کرده، به کارگزاری ویزای آلمان ارائه داده و مراحل انگشت نگاری را طی کنید.

مدت زمانی که برای دریافت هر یک از ویزا های کاری، تحصیلی و یا تفریحی باید طی بشود، متفاوت است. به عنوان مثال، برای دریافت ویزای تفریحی و توریستی از سفارت آلمان، باید حدود چهار ماه قبل از مسافرت، وقت سفارت آلمان را بگیرید. چون روند صدور ویزای توریستی چند ماه به طول خواهد انجامید. برای اخذ ویزای تحصیلی نیز، می بایست یک تا سه سال قبل از سفر به این کشور، وقت سفارت آلمان را بگیرید. چون معمولا پروسه ی صدور ویزای تحصیلی چیزی حدود یک تا سه سال طول می کشد.

 

وقت سفارت آلمان
 
 
مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت آلمان
 
 
نکته قابل توجه در مورد مدارکی که باید به سفارت آلمان تحویل بدهید این است که نیازی به ترجمه کردن این مدارک وجود ندارد. کافی است اصل مدارک خواسته شده را به سفارت آلمان تحویل بدهید. مدارکی که برای گرفتن وقت سفارت آلمان مورد نیاز می باشد عبارت است از:
 
 •  اصل پاسپورت معتبر شخص متقاضی: نکته قابل توجه در مورد پاسپورت یا گذرنامه شخص متقاضی، این است که باید دست کم 6 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین، لازم است که گذرنامه شخص دارای حداقل دو صفحه خالی باشد.
 •  دعوت نامه ( در صورت وجود )
 •  نامه تمکن مالی
 •  پرینت گردش حساب شخص متقاضی در سه ماه گذشته
 •  رزرو بلیط رفت و برگشت
 •  اصل کارت ملی و شناسنامه شخص متقاضی به همراه کپی آن ها
 •  فرم درخواست ویزای کشور آلمان
 •  دو قطعه عکس رنگی و جدید با زمینه ی سفید به ابعاد 3.5*4.5
 •  سند ازدواج ( در صورت متاهل بودن شخص متقاضی )
 •  سند تولد فرزند ( در صورت فرزند دار بودن )
 •  فتوکپی تمامی ویزا هایی که شخص متقاضی در 5 سال گذشته گرفته است.
 •  فرم کامل شده درخواست ویزای کشور آلمان
 •  پرسشنامه امنیتی کامل شده به همراه امضا
 •  انگیزه نامه و توضیح هدف از مسافرت به کشور آلمان
 •  سابقه بیمه تامین اجتماعی
 •  گواهی اشتغال به کار
 •  بیمه نامه مسافرتی
 •  واچر هتل
 
پس از تحویل دادن این مدارک به کارگزاری ویزامتریک، باید فرآیند بیومتریک را طی کنید. فرآیند بیومتریک، شامل انگشت نگاری و گرفتن عکس از چهره ی شخص متقاضی و ثبت کردن آن، در سیستم VIS، SIS، AZR می باشد. انگشت نگاری برای هر ده انگشت فرد انجام می شود. لازم به ذکر است انگشت نگاری برای سه دسته از افراد انجام نمی شود:
 
 •  اشخاصی که امکان انگشت نگاری برای آن ها وجود ندارد.
 •  کودکان کمتر از 12 سال.
 •  رئیس جمهور و اعضای کابینه و همسران و نماینده های این افراد که دولت آلمان یا یکی از اعضای حوزه شینگن یا یک سازمان بین المللی، آن ها را دعوت کرده است.
 
توصیه می شود قبل از ورود به دفتر کارگزاری ویزامتریک، کلیه مدارک خود را به طور کامل آماده کنید. چون در صورتی که بخواهید در دفتر ویزامتریک از مدارک خود کپی گرفته یا عکس تهیه کنید، باید هزینه های بیشتری پرداخت کنید. هزینه ی خدماتی که در این دفتر ارائه می شود، به نرخ یورو محاسبه خواهد شد. با این حال، اگر می خواهید از مورد تایید واقع شدن عکس خود، در سفارت اطمینان حاصل کنید، می توانید با پرداخت 8 یورو، اقدام به گرفتن عکس خود در دفتر ویزامتریک کنید.
 
 
سفارت آلمان
 
 
نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان
 
برای گرفتن وقت سفارت آلمان ابتدا باید وارد سایت کارگزاری ویزامتریک شوید. برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید به ازای هر یک نفر، مبلغ مشخص شده در سایت را پرداخت کنید. بیست و چهار ساعت پس از پرداخت وجه، می توانید بقیه اطلاعات خواسته شده در سایت را وارد کرده و ثبت نام خود را کامل کنید.
 
 • در مرحله ی اول، باید در سایت ویزامتریک یک حساب کاربری ایجاد کرده و کلیه مشخصات فردی به همراه شماره تماس و آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 • در مرحله بعدی، باید بر اساس هدف خود، از گرفتن وقت سفارت آلمان، نوع ویزای خود را مشخص نمایید. انواع ویزا با توجه به هدف از سفر به آلمان شامل ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و یا ویزای سرمایه گذاری می شود.
 
توجه داشته باشید که وقت سفارت آلمان را می توان حداکثر برای ده نفر به صورت خانوادگی یا جمعی رزرو کرد. پس در صورتی که یک خانواده حداکثر ده نفره باشید، می توانید برای کلیه افراد خانواده یک وقت ملاقات از سفارت آلمان بگیرید و نیازی به گرفتن وقت برای هر شخص به صورت مجزا نخواهد بود. در حال حاضر، سایت ویزامتریک به روز رسانی شده است و بر خلاف گذشته که زمان مراجعه به سفارت را خود سایت معین می کرد، اکنون امکان مشخص کردن روز و ساعت مراجعه به سفارت آلمان توسط فرد متقاضی وجود دارد. تنها نکته ای که باید در مشخص کردن زمان وقت سفارت آلمان رعایت شود، این است که بین تاریخ قرار ملاقات شما با سفارت و تاریخ شروع سفرتان نباید بیشتر از 180 روز فاصله باشد. پس از اینکه مراحل ثبت نام در سایت ویزامتریک را طی کردید و وقت سفارت مشخص شد، باید مدارک خواسته شده را برای تحویل دادن به دفتر کارگزاری ویزامتریک آماده کنید.
برای تحویل دادن مدارک به دفتر کارگزاری ویزامتریک و دریافت وقت سفارت آلمان، می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:
 
 •  مراجعه حضوری به کارگزاری ویزامتریک و تحویل دادن مدارک: در این روش، مدارک خواسته شده را به دفتر ویزامتریک تحویل داده و انگشت نگاری را انجام می دهید.
 •  ارسال مدارک به دفتر کارگزاری ویزامتریک با استفاده از پست: پس از فرستادن مدارک برای دفتر ویزامتریک، در صورتی که هر گونه نقص در مدارک وجود داشته باشد، سفارت آن را به شما اطلاع خواهد داد. اگر هیچ نقصی در مدارک شما وجود نداشته باشد، سفارت به شما اعلام خواهد کرد تا برای انجام انگشت نگاری به صورت حضوری مراجعه کنید.
همانطور که در قسمت مقدمه هم اشاره کردیم، وقت سفارت فوری برای کشور آلمان در مورد ویزاهای سرمایه گذاری، کاری یا تحصیلی وجود ندارد. با این حال در صورتی که قصد سفر به آلمان با ویزای پزشکی دارید، می توانید مدارک پزشکی خود و پذیرش بیمارستان مربوطه در آلمان را ارائه داده و برای هفت یا سی روز بعد، از سفارت آلمان وقت بگیرید.
 
 
نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان
 
 
وقت سفارت آلمان
 
پس از گرفتن وقت سفارت آلمان، در صورتی که بخواهید وقت ملاقات خود را لغو کنید، می توانید با پر کردن فرم عودت وجه، مبلغی که پرداخت کرده اید را پس بگیرید. البته، برای این کار، حداکثر تا سه روز پس از رزرو شدن وقت ملاقات، فرصت خواهید داشت. همچنین، در صورتی که مایل به تغییر دادن زمان ملاقات بودید، تا سه روز می توانید بدون اینکه به پرداخت هزینه ای نیاز باشد، این کار را انجام دهید. جالب است بدانید کارگزاری ویزامتریک با دریافت 75 یورو مبلغ اضافی، یک سرویس VIP ارائه می دهد. البته، بهتر است بدانید که با دریافت سرویس VIP، وقت سفارت آلمان زودتر از موعد داده نخواهد شد. همچنین، سرویس VIP احتمال دریافت ویزا را بیشتر نخواهد کرد.
 
وقت سفارت
 

متقاضیان، می توانند جهت اخذ وقت سفارت آلمان از طریق راه های ارتباطی زیر با آژانس مسافرتی و گردشگری رایمون تماس بگیرند.

 

شماره تلفن : 02186090144

 

شماره واتس اپ : 09053813857

  1401-11-08
  وقت سفارت