021 _ 669 669 00 info@raymon24.com اللغة العربية

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا

  1402-02-21
  لاتاری

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری چیست؟

 

در ابتدا این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما قبل از تاریخ مصاحبه خود، مدارک لازم را برای گرین کارت آماده کنید و ترجمه آن ها را نیز انجام دهید. تمام مدارک که انگلیسی نیستند باید همراه با یک ترجمه معتبر باشد و مدارک لازم برای گرین کارت که باید آماده باشد به شرح زیر است :

 • شناسنامه

 • پاسپورت
 • مدارک تحصیلی
 • سابقه کار
 • عدم سوء پیشینه ( باید توجه کنید که اگر در چندین کشور زندگی کرده اید باید از هر کدام از کشور ها مدارک جداگانه داشته باشید. ) در صورتی که دارای سوء پیشینه و سوابق کیفری باشید هم میتوانید گرین کارت دریافت کنید اما حتما باید اثبات کنید که برای جرمی که مرتکب شده اید مجازات شده اید.
 • کلیه مدارک ازدواج و یا طلاق
 • مدارک نظامی برای کسانی که در ارگان های نظامی خدمت کرده اند الزامی است.
 • صورت حساب های بانکی
 • اسناد ارزیابی املاک و مستغلات
 • اگر کارمند هستید مدارکی دال برکارمندی شما باید ارائه شود.

 

 مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

 

اگر از برندگان در لاتاری 2024 هستید به شما تبریک می گوییم. زمان اعلام لاتاری، پس از وارد کردن اطلاعات خود در سایت اصلی لاتاری نامه قبولی خود را مشاهده می کنید و در همین سایت از کیس نامبر ( Case Number ) و محل مصاحبه خود نیز، مطلع می شوید. بعد از این مرحله احراز هویت و تکمیل فرم های مربوطه الزامی است.

 

کیس نامبر (CASE NUMBER)چیست؟

 

برندگان لاتاری کدی را دریافت می کنندکه کیس نامبر نام دارد و این شماره تا آخرین مرحله از دریافت ویزا و گرین کارت استفاده خواهد شد. این کیس نامبر در وافع نوبت رسیدگی شما در سیستم کنسولگری اداره مهاجرت آمریکا است و همه مراحل پذیرش شما با همین کیس نامبر انجام خواهد شد. چهار رقم اول این کد به معنی سالی است که شما در لاتاری پذیرفته شده اید، دو رقم بعدی مخفف قاره و محل تولد شماست و اعداد بعدی نوبت شما و کیس نامبر اصلی شماست که بر طبق این اعداد پس از تکمیل کردن فرم DS – 260 باید منتظر باشید تا پرونده شما به اصطلاح کارنت شود.
اولویت انجام امور مربوط به برندگان با کیس نامبرهای پایین است پس بعد از برنده شدن هرچه سریعتر نسبت به تکمیل فرم DS – 260 اقدام نمایند. کیس نامبر شما به منزله سیستم نوبت دهی است پس تکمیل فرم در روزهای اول هیچ تاثیری در زمان مصاحبه شما در سفارت آمریکا ندارد.
 

فرم DS-260 چیست؟

 

پر کردن فرم DS – 260 از مهمترین مراحل برنده شدن در لاتاری 2024 آمریکا است شما باید فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 را پر کنید. کلیه اطلاعات به زبان انگلیسی شود که شامل اطلاعات شخصی وضعیت تاهل محل کار یا محل تحصیل و سوابق کیفری از شما پرسیده می شود. عدم تکمیل این فرم به معنای عدم تمایل به تعیین وقت سفارت و عدم تمایل دریافت گرین کارت است. مراحل پر کردن فرم را شخصا انجام دهید چون تفاوت امضا در فرم با سایر فرم ها در زمان مصاحبه می تواند برای شما دردسر ساز باشد و در نهایت منجر به حذف نام شما از مراحل اخذ گرین کارت باشد. 

 

جهت صدور ویزا چه مدارکی لازم است؟

 

برای اطلاع از مدارک لازم جهت صدور ویزا بعد از برنده شدن در لاتاری 2024 به بخش ویزای آمریکا در سایت مربوطه مراجعه کنید و با فرم DS-260 و کلیه مدارک و مراجعه حضوریدر آژانس برای وقت سفارت آمریکا اقدام نمایید. در صورتی که مدارک شما کامل باشد و تایید صلاحیت شما از طرف سفارت انجام شود ویزای شما صادر خواهد شد.برای ایرانیان داخل کشور در شهرهای دبی، امارات، آنکارا و ارمنستان پیکاپ ویزا در سفارت آمریکا انجام می شود. تهیه این مدارک بسیار مهم است زیرا هرگونه نقص در پرونده شما باعث می شود که فرایند دریافت ویزا شما به تعویق بیفتد و یا حتی به علت نبود زمان کافی برای تهیه مجدد از دریافت ویزا باز بمانید.
مراحل پزشکی و واکسیناسیون
همه برندگان در هنگام مصاحبه نیاز به تایید مدارک پزشکی دارید که توسط پزشک معتمد سفارت انجام می پذیرد و مدارک پزشکی شما با معاینات تکمیلی که توسط پزشک معتمد سفارت انجام خواهد شد بررسی می شود و کارت واکسن شما نیز نیاز به تایید دارد. بعد از تزریق تمام واکسن ها باید با در دست داشتن گذرنامه مراجعه نمایید تا برای هر فرد کارت واکسن بین المللی صادر شود که این کارت توسط پزشک معتمد سفارت از شما دریافت و بررسی خواهد شد. بررسی بیماری هایی نظیر بیماری روانی، سل، جذام و برخی از بیماری های دیگر الزامی است البته تا قبل از سال 2010 بیماری ایدز نیز جز آنها بود که در حال حاضر این بیماری خللی در دریافت ویزای آمریکا ایجاد نمی کند.
 

گواهی تمکن مالی و اسپانسر

 

گواهی تمکن مالی و اسپانسر یکی از مهمترین مدارکی است که به آن نیاز داریدو باید به همراه سایر مدارک خود به سفارت آمریکا ارائه دهید. اثبات اینکه تمکن مالی دارید از طریق از طریق حساب بانکی، ارزش گذاری ملک، پیشنهاد شغلی و یا گرفتن اسپانسر می باشد. با این کار اثبات می شود که شما توان مالی برای زندگی در آمریکا را دارید و سربار دولت آمریکا نخواهید بود و این مساله زیاد پیچیده نیست ابتدا فهرستی از اموال منقول خود تهیه نمایید و آن ها را به همراه سایر مدارک ترجمه کنید و کلیه حساب های بانکی خود را نیز معادل سازی کنید و ان ها را نیز ترجمه کنید.
 

اعتبار ویزای کانادا چقدر است؟

 

در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2024 به این نکته توجه داشته باشید که اعتبار ویزای آمریکا معمولاً ۶ ماه است اما بسته به اعتبار مدیکال و معاینات پزشکی ارائه شده توسط متقاضی ممکن است این اعتبار حتی کمتر از ۶ ماه نیز باشد. شما به عنوان برنده لاتاری 2024 آمریکا باید تا قبل از اینکه ویزای شما منقضی شود به خاک آمریکا سفر کنید. 
 

مصاحبه سفارت امریکا برای برندگان لاتاری 2024

 

بعد از اینکه پرونده شما در جریان مراحل اداری یا به اصطلاح کارنت قرار گرفت حضور به موقع شما در سفارت حائز اهمیت است و این بدان معنی است که حتما شما باید یک ساعت قبل از زمان تعیین شده در سفارت حضور داشته باشید و همچنین کلیه مدارک گرین کارت ( هم اصل هم ترجمه انگلیسی) و نتایج کمیسیون پزشکی و دعوتنامه به همراه داشته باشید.
 
کارنت شدن چیست؟

 

کارنت شدن کیس، یعنی برای رسیدگی به پرونده برندگان لاتاری 2024 آمریکا و انجام مصاحبه تعیین وقت انجام می شود و به این صورت است که هر ماه تعداد افرادی که از هر نوع ویزا کارنت می شوند در ویزابولتن های وزارت امور خارجه (مجلات اداره کنسولگری وزارت امورخارجه آمریکا که هر ماه در وبسایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا قابل دانلود است. ) منتشر می شود.
 
ویزا بولتن چیست؟

 

در اواسط هر ماه میلادی اطلاعیه ای توسط وزارت امور خارجه ( اداره مهاجرت ) می شود که ویزا بولتن نام دارد که در آن شرایط و اطلاعات مربوط به پرونده های در دست بررسی و یا کارنت شده هر دوره اعلام می شود. پس از کارنت شدن ظرف ۱۰ الی ۱۵ روز ایمیل تاریخ حضور در سفارت از سوی KCC ( مرکز کنسولی کنتاکی ) ارسال می شود و شما باید راس ساعت تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید.
 
کلیرنس

 

بعد از برنده شدن در لاتاری 2024 باید مراحلی به نام کلیرنس یا همان Administrative Processing را طی نمایید که پس از انجام مصاحبه خود ، در انتظار بررسی سوابق و یا تایید صلاحیت جهت دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا می مانید. این مراحل توسط وزارت امور خارجه آمریکا انجام می شود و به تصمیمات فرد مصاحبه کننده در سفارت بستگی دارد و اگر در خصوص موضوعی دچار تردید شود پرنده شما را وارد فرایند کلیرنس می کند که اغلب برای ایرانی ها این اتفاق رخ خواهد داد که در این فرایند رد یا قبولی متقاضیان به مقر وزارت امور خارجه در واشنگتن ارسال می شود تا به اتهام جاسو.سی تروریسم و صادرات غیر قانونی فناوری و ... بررسی های لازم انجام شود و این دوره حدودا 6 هفته یا بیشتر زمان می برد.

 
حتما توجه داشته باشید:
 
 • اگر ظرف مدت 6 ماه 
 • رد خاک آمریکا نشوید ویززای شما به صورت خودکار لغو خواهد شد.
 • بعد از دریافت ویزا آمریکا برای چاپ گرین باید به ازای هر نفر مبلغی را معادل دلار آمریکا با کارت اعتباری پرداخت کنید.
 • بعد از ورود خود می توانید تقاضای وایتپاس کنید که حدود
 • واا دو ماه زمان می برد تا به آدرس اسپانسر شما ارسال شود و نیازی به حضور شما در کشور آمریکا برای وایت پاس نیست و اسپانسر شما میتواند آن را به وسیله پست برای شما ارسال کند که به وسیله آن می توانید تا 2 سال خارج از آمریکا بمانید و فقط یک بار صادر می شود .
 • در اتمام مصاحبه یک پاکت مهر و موم شده به شما ارائه می شود که شما باید در فرودگاه آن را به افسر مهاجرت تحویل دهید.

  1402-02-21
  لاتاری