021 _ 669 669 00 info@raymon24.com اللغة العربية

عمیق ترین استخر جهان

  1402-11-01
  سفر به دبی

عمیق ترین استخر برای غواصی در جهان، دیپ دایو دبی ( Deep Dive Dubai )، نامیده می شود. استخر دیپ دایو دبی با 14 میلیون لیتر آب شیرین پر شده است که براساس گزارش ها، تقریبا حجمی معادل با شش استخر در اندازه المپیک را دارا بوده و حداقل چهار برابر بزرگتر از هر استخر غواصی دیگری در دنیا است.

 

عمیق ترین استخر جهان

 

عمیق ترین استخر جهان در دبی، استخری است که در بخشی از آن، شهری بزرگ، در زیر آب نمایان است. شهر دبی، در حال حاضر بلند ترین آسمان خراش و بزرگترین مرکز خرید جهان را در خود، جای داده است، به تازگی یک جاذبه با رکوردشکنی دیگر نیز، افتتاح کرده است و آن عمیق ترین استخر غواصی در جهان میباشد. این استخر، با عمق خیره کننده 60 متر، بخشی از جاذبه های دیدنی دبی شده است.

 

 عمیق ترین استخر جهان

 

آیا برای یک شنا درعمیق ترین استخر جهان آماده هستید؟

 

دیپ دایو دبی، عمیق ترین استخر برای غواصی در جهان، آماده است تا شما لذت دیدن یک شهر پنهان شده در زیر آب، شنا و غواصی به یاد ماندنی در ذهن شما باقی بماند.

 

غواصی در دیپ دایو

 

ثبت عمیق ترین استخر جهان در گینس

 

گینس، در تاریخ 27 ژوئن سال 2021، عنوان عمیق ترین استخر برای غواصی را به این استخر، اعطا نمود و در کتاب گینس ثبت جهانی گردید.سخنگوی دیپ دایو دبی، پس از تایید اعتبار گینس در سال 2021، در بیانیه‌ ای اعلام نمود: این تسهیلات، سرمایه‌ گذاری در فرهنگ ورزشی رو به رشد دبی است و همچنین، مقصدی در سطح جهانی دیگر را به جاذبه‌ های گردشگری و ماجراجویی دبی نیز، اضافه می‌ کند.

 

بزرگترین استخر جهان

 

 آشنایی با دیپ دایو دبی

 

دمای آب در این استخر، 30 درجه سانتیگراد ( 86 درجه فارنهایت ) حفظ می شود که این دما مناسب برای پوشیدن لباس مخصوص برای شنا و غواصی می باشد. این استخر سرپوشیده در یک سازه صدف شکل به مساحت 1500 متر مربع قرار گرفته است که نشانه ای از تاریخ امارات متحده عربی به عنوان کشور غواصی مروارید می باشد، دارای جدید ترین فناوری برای غواصان، از جمله پیشرفته ترین اتاقک هایپرباریک منطقه، همراه با یک شهر پنهان شده در زیر آب، برای غواصان است.

همچنین، دارای سیستم نورپردازی و صدای پیشرفته است. آب این استخر، به لطف سیستم فیلتراسیون آن که آب را هر شش ساعت یک بار از طریق سنگ های آتشفشانی سیلیسی، فناوری فیلتر توسعه یافته توسط ناسا و اشعه UV به گردش در می آورد، بسیار تمیز می باشد. فراتر از خود استخر، این مرکز، دارای یک فروشگاه غواصی، فروشگاه خرید هدیه، کافه و همینطور، فضا های مختلف برای جلسات، رویداد ها و کنفرانس است.

 

دیپ دایو دبی

 

استخر دیپ دایو، در ابتدای فعالیت خود، فقط به صورت اختصاصی خدمات ارائه می نمود اما، در حال حاضر، رزرو عمومی، از طریق سایت deepdivedubai.com ارائه می شود. همچنین، لازم به ذکر است تجربه ها و دوره های غواصی آزاد و غواصی به تمام سطوح توانایی ارائه می گردد.

دیپ دایو دبی دوره هایی را برای غواصان مبتدی و غواصان گواهی ارائه می دهد. غواصان، همچنین می توانند پس از گشت و گذار با یکی از راهنمایان غواصی در محل، به تنهایی در استخر و شهر زیر آب کاوش کنند. لازم به ذکر است بزرگترین ویژگی ( Deep Dive Dubai ) شهر زیر آب استخر است.

جالب است بدانید حدود 56 دوربین، در اطراف استخر نصب شده است تا از ایمنی غواصان در هر گوشه ای اطمینان حاصل شود. همچنین، دارای پیشرفته ترین اتاقک هایپرباریک منطقه با ظرفیت 12 نفر در مواقع اضطراری میباشد.

این مجموعه غواصی همچنین، دارای یک رستوران مجهز به پنجره های بزرگ و صفحه تلویزیون است که به خانواده ها و دوستان غیرغواص، اجازه می دهد از خشکی تماشا کنند.

 

استخر دیپ دایو دبی

 

نکته مهم آن است که پس از غواصی از بالای آسمان خراش برج خلیفه دیدن نکنید و حتی توصیه می شود پرواز نیز، نداشته باشید زیرا، پس از هر غواصی، تاکید شده است قبل از صعود به ارتفاع بیش از 300 متر (1000 فوت ) 18 تا 24 ساعت صبر کنید. با این حال، پس از بازدید از بلند ترین ساختمان جهان، غواصی هیچ خطری ندارد.

 

  متقاضیان، می توانند جهت رزرو تور دبی از طریق راه های ارتباطی زیر با آژانس مسافرتی و گردشگری رایمون تماس بگیرند.

 

شماره تلفن : 02186090144

 

شماره واتس اپ : 09053813857

  1402-11-01
  سفر به دبی